Na co se můžete těšit?


600x300px.jpg

Středa 6. 11. 18.00 / GONG
Oslava svobody - galavečer k 30. výročí Listopadu ´89

Přijďte oslavit 30 let svobody!!!
Centrum PANT a Statutární město Ostrava vás zvou na galavečer v aule GONG, který bude nejen připomenutím událostí z podzimu 1989, ale zejména oslavou znovuzrození svobody pro naši zemi a celou střední Evropu. Setkají se legendy předlistopadové hudební scény se současnými interprety.

Těšit se můžete na Michala Prokopa, Michala Pavlíčka, Vladimíra Mertu, Vlastu Třešňáka, Moniku Načevu, Dana Bártu, Anetu Langerovou, Tomáše Kluse, Honzu Křížka, Markétu Konvičkovou a další.
Večerem vás provedou Ester Janečková a Petr Rajchert.

Svým pojetím je večer zaměřen na všechny generace. Právě mezigenerační propojení po třicet let užívané svobody s Listopadem ´89 je záměrem celého večera.
Podrobnosti k programu budeme zveřejňovat postupně.
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Předprodej vstupenek:
smsticket
TicketLIVE
Vstupenka pro držitele průkazu ZTP ZDARMA + doprovod libovolné sedadlo s 50% slevou. Pro více info napište na info@ticketlive.cz

Organizátorem a producentem je Past production s.r.o.
Akce je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.


Dále pro vás připravujeme:

28. 10. - 11. 11. Polské dny v Ostravě
Celou řadou událostí prezentují Polsko, jeho kulturu, tradice či historii v regionu, jenž je s Polskem úzce propojený již celá staletí. Polský institut v Praze a Centrum Pant pro Vás ve spolupráci s řadou partnerů připravují zajímavý a různorodý program. Můžete se těšit na diskuze, výstavy, filmy, hudbu i tradiční jídlo a pití. Veškeré informace o potvrzených akcích naleznete postupně v programu na webu.

pondělí 11. 11. 17.00 Brexit, debata s Kryštofem Krulišem (Analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky)

sobota 16. 11. Masarykovo náměstí
Ve spolupráci několika organizací (PANT, Česká televize Ostrava, Ostravská univerzita, NDM, Cooltour a Jeden svět Ostrava) se uskuteční odpolední komponovaný pořad složený z několika samostatných bloků.
LiStOVáNí - scénické čtení věnované životu v socialismu. Vykresluje mimořádně plastický obraz doby, kterou zažila stále ještě naprostá většina z nás. Následovat budou panelové diskuze věnované nejen samotným historickým událostem roku 1989 a životu v normalizaci, ale zejména mezigeneračním pohledům na proměnu společnosti a života ve svobodě.  Setkáme se například se současnými studenty a pamětníky, jejichž studentská léta byla poznamenána právě Sametovou revolucí, dále pak umělci, kteří se při své svobodné tvorbě museli v minulosti potýkat s cenzurou, dnes však musí odolávat jiným neméně silným tlaků.Televizním obrazem se podíváme, jaká byla Ostrava před 30 lety a jakou prošla proměnou. Budeme společně vzpomínat a debatovat v živém bloku s hosty a ukázkami různých typů pořadů. Nabídneme také unikátní možnost zhlédnutí žánrově seskupených archivních záznamů, které nikde jinde neuvidí.
Jednotlivé části propojí třemi dvacetiminutovými hudebními bloky Pavel Váně a Jiří Vondrák. Dvě výrazné brněnské osobnosti rocku a folku, známé zejména z působení v Progres 2 a tria Bowle. Oba jsou ukázkou svobodné umělecké tvorby za normalizace i ve svobodě. Mimo své hudební vystoupení se zapojí také do diskusí.

pondělí 18. 11. Současná česká společnost očima socioložky Jiřiny Šiklové

čtvrtek 21. 11. Setkání s prof. Josefem Jařabem, které připravujeme ve spolupráci s Ostravskou univerzitou

neděle 24. 11. 20.00 LiStOVáNí: Holčička a cigareta s Lukášem Hejlíkem a Petrou Bučkovou

pondělí 25.11. Martin M. Šimečka, Kirill Ščeblykin, Filip Zajíček: mezigenerační dialog

úterý 26. 11. Tomáš Šebek: technologická revoluce ve zdravotnictví a projekt uLékaře

pátek 29. 11. Island a hudba
Hudba je jen jedna, řekla Björk... Ticho, které umí burácet... Špunt na ščubčí zadek... Když hudba soptí jako vulkán... O broucích a lidech – Sigur Rós. K tanci se zpívalo...  (Islandský hudební večer Jana Buriana s ukázkami)

úterý 3.12. 18.00 Martin Ehl: Střední a Východní Evropa 30 po pádu komunismu

pátek 13. 12. Jan Burian: Předvánoční antidepresivní večírek
Jak se dožít Vánoc bez úrazu. Intimní koncert pro všechny, kteří pečou raději v duchovní kuchyni. Koncert

pondělí 16. 12. 20.30 LiStOVáNí.cz: Losos v kaluži s autorkou

pátek 20. 12. Tomáš Šebek - Nebe nad Jemenem


——————————————————————
Za podporu programu Centra PANT děkujeme: Statutárnímu městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji, Zastoupení Evropské komise v ČR, Česko-polskému fóru MZV ČR, Polskému institutu v Praze a firmám Direct pojišťovna, Megabooks CZ, Fortemix produkce a Past production.