Program PANT říjen 2017:


Středa 4. 10.    18.00

Jan Kostera - Velkoplošné dekorativní fotografie

Vernisáž prodejní výstavy velkoplošných dekorativníchfotografií ostravského fotografa, instrumentalisty, skladatele Jana Kostery, autora hudby k několika pořadům Ostravského planetária.

Součástí programu bude projekce autorových filmů a časosběrů Ostravy, rychlo kreslíř Vašek Šipoš, k poslechu bude hrát akustické duo z kapely Beatles Collection Band.


Dobrovolné vstupné


Čtvrtek 5. 10   18.00

CHILSKÝ VEČÍREK Jana Buriana

Vyprávění o nejvyspělejší zemi Latinské Ameriky, která má jen dvě světové strany, bohatou historii a kulturní tradici, strhující přírodu a vyspělou životní úroveň.

Jan Burian je autorem knihy Chilský deník, průvodcem turistů a spoluautorem dokumentu Pavla Kouteckého Příběh Guillerma ze Mcel, který bude součástí večera.

Vstupné 90 Kč


Sobota 7. 10.               10.00–12.00

Jak se dělá divadlo

Herec České scény Těšínského divadla Petr Pěnkava vás zábavnou formou během dvou hodin provede vznikem divadelního představení. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, co vše je třeba udělat, než se otevře opona a začne premiéra... Děti si vytvoří vlastní kostýmy a nakonec i krátkou hru nazkouší. Doporučujeme pro děti od pěti let.

Vstupné 30 Kč (příspěvek na výtvarný materiál)


Pondělí 9. 10.              20.00               (kino Vesmír)!!!

Robert Fulghum jako Opravář osudů na turné po ČR

Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrací do Česka, aby vyjel s projektem LiStOVáNí představit svou novou knihu Opravář osudů. Uvidíte také divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal? Budete mít také možnost si s Robertem Fulghumem popovídat a nechat si podepsat knihy.

Vstupné 190 Kč


Úterý 10. 10.   17.30

profesor Thomas M. Nichols / debata

Dezinformační weby mají dnes na českém internetu silné zastoupení a negativně ovlivňují i ty, kteří manipulativním zprávám přímo nevěří.

Profesor Thomas Nichols přednáší bezpečnostní politiku na několika amerických vysokých školách, včetně Harvardovy univerzity.  Bude mluvit o tom, jak rozpoznat dezinformační techniky a čelit šíření dezinformací. Objasní, jak například funguje ruský propagandistický aparát a proč je pro zdravou demokracii důležité, aby si lidé vytvářeli své názory na základě pravdivých informací a faktů. Profesor Nichols bude s účastníky setkání diskutovat také o tom, proč je důležité se před škodlivým vlivem propagandy bránit a jak rozpoznat, že s vámi někdo manipuluje.

Dobrovolné vstupné